Ik wilde eigenlijk eerst een begin maken met de Boeing 717 en/of de IL-62, maar toen kwam deze kleine Saab op mijn pad. Jelle heeft er namelijk decals voor ontworpen en tja, dan gaan mijn handen wel jeuken natuurlijk.
Bron: Wikimedia CommonsDe Saab 340 is een tweemotorig regionaal turbopropvliegtuig ontwikkeld door Saab Aircraft AB, een Zweeds luchtvaartbedrijf. Het vliegtuig is ontworpen voor regionale luchtvaartactiviteiten, met een capaciteit van 30-36 passagiers. De Saab 340 heeft een actieradius tot 1.600 km (1.000 mijl) en een maximale kruissnelheid van 465 km/u (290 mph). Het is in gebruik sinds 1983 en is nog steeds een populaire keuze voor regionale luchtvaartactiviteiten. De ontwikkeling van de Saab 340 begon eigenlijk al eind jaren zeventig, toen Saab Aircraft AB de regionale luchtvaartmarkt wilde betreden. Het bedrijf wilde een vliegtuig ontwerpen dat efficiënt kon opereren op korteafstandsroutes, met lage bedrijfskosten en hoge betrouwbaarheid. Saab wilde ook dat het vliegtuig gemakkelijk kon worden aangepast aan de eisen van verschillende luchtvaartmaatschappijen, met opties voor verschillende stoelconfiguraties en vrachtcapaciteit.
De Saab 340 maakte zijn eerste vlucht in januari 1983 en kwam later dat jaar in dienst bij Crossair, een Zwitserse regionale luchtvaartmaatschappij. Het vliegtuig kreeg al snel een reputatie vanwege zijn betrouwbaarheid en efficiëntie en werd door tal van regionale luchtvaartmaatschappijen over de hele wereld aangeschaft. In totaal werden er 459 Saab 340's gebouwd en de productie eindigde in 1999.Naast passagiersoperaties is de Saab 340 gebruikt voor tal van andere toepassingen, waaronder vrachtvervoer, luchtambulancediensten en militaire operaties. Het vliegtuig is ook aangepast voor gebruik in gespecialiseerde rollen, zoals luchtbewaking en elektronische oorlogsvoering.
Bron: Wikimedia CommonsKLM Cityhopper is een Nederlandse regionale luchtvaartmaatschappij en is een dochteronderneming van KLM. Het werd opgericht in 1991 toen NLM Cityhopper en Nederlandse luchtvaartmaatschappijen werden samengevoegd. Het hoofdkantoor van KLM Cityhopper is gevestigd op Schiphol-Oost, Amsterdam.
De Saab 340 is in het verleden veelvuldig gebruikt door KLM Cityhopper. Het toestel werd gebruikt voor regionale vluchten met een capaciteit van ongeveer 34 passagiers. De Saab 340 was een populair vliegtuig vanwege zijn efficiëntie en betrouwbaarheid, en het hielp KLM Cityhopper om te groeien en meer bestemmingen te bereiken. Echter, in 1998 besloot KLM Cityhopper om de Saab 340 uit te faseren. De Saab 340 had namelijk hogere onderhoudskosten en was minder brandstofefficiënt dan de nieuwe generatie vliegtuigen. Toch blijft de Saab 340 een belangrijk onderdeel van de geschiedenis van KLM Cityhopper en heeft het toestel een belangrijke rol gespeeld bij het verbinden van Nederland met andere Europese bestemmingen. KLM Cityhopper heeft in totaal 13 toestellen in gebruik gehad.
Bron: Wikimedia CommonsDe resin kit die ik ga maken is afkomstig van Welsh models. Mijn vorige kit van hun die ik gebouwd had (zes jaar geleden al weer!) was de Jetstream 41 en dat was me goed bevallen. Qua kit is dit min of meer hetzelfde idee.

De Cityhopper decals zijn zoals gezegd gemaakt door Jelle (waarvoor nogmaals dank!). De cockpitramen komen dan weer van mij vandaan. Ook zal ik een paar decals van de meegeleverde sheet van Draw gaan gebruiken.

De instructies wijzen erop wat countergewicht in de neus te plaatsen. Het is maar een kleine romp, dus dat wordt nog wel een uitdaging.

Mijn andere lopende projecten (DC-3, DHC-8 en A340-600) hebben even prioriteit, maar die vorderen lekker op het moment, dus hopelijk kan ik snel aan deze kit gaan bouwen.
p.s. Als iemand nog tips heeft hoe de juiste kleur voor de staart te krijgen houd ik me aanbevolen!
Wordt vervolgd!