Tuus
allekabels.nl  
 
 
  Modelbouw woordenboek A tot Z   Modelbrouwers.nl winkel Winkel   Tips en trucs Tips en trucs   Facebook Club   Modelbrouwers YouTube-kanaal YouTube   Modelbrouwers.nl winkel 20 jaar
Het is nu wo 12 aug, 2026 1:30 am

Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]




Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 5 berichten ] 
Auteur Bericht
BerichtGeplaatst: vr 21 maart, 2025 22:16 pm 
Offline
Brouwer
Avatar gebruiker

Geregistreerd: wo 13 jul, 2005 13:54 pm
Berichten: 13767
Woonplaats: Heemstede (vlakbij Haarlem)
photo 613520

Deze kit is afgelopen zomer uitgekozen door mijn toen éénjarige zoontje. In de modelbouwwinkel trok hij in een onbewaakt ogenblik vanuit de buggy deze bouwdoos uit het schap en zette er zijn prille tandjes in. Toen moest ik hem wel kopen, vond ik.
photo 613521
photo 613508


Ik wist weinig van dit specifieke type bus maar het tijdsbeeld en de esthetiek trokken me erg aan. Hij was erg leuk om te bouwen, maar niet makkelijk. Het plastic is redelijk broos en de vele tere onderdeeltjes moeten dus met veel geduld uit de sprue worden gehaald en ook allemaal voorzichtig bijgewerkt, want de gietkwaliteit is niet fantastisch.
Onderstaand onderdeel dat de houten onderrijbeveiliging voor aan de zijkanten moet voorstellen kreeg ik echt niet naar tevredenheid opgeschoond. De ruimte tussen de latjes bleef ongelijk en te krap. Die heb ik dus in z'n geheel gescratcht van Evergreen plastic.
photo 613509

De kit levert een heel klein decalvelletje mee en een stuk mat fotopapier met daarop de reclameborden. Alleen de GENERAL-logo's en de opschriften voor op de onderkant van de koets zijn decals. Ik weet niet wat ik van die kartonnen reclameborden vind. Ze moeten heel precies worden uitgesneden en kunnen uiteraard niet goed tegen vocht, wat dan weer erg onhandig is bij het decallen. Ik heb de randjes van de uitgesneden reclameborden zwart gemaakt met een markeerstiftje. Ik had liever gewoon alles op decalpapier gewild.
Ook heb ik de WRIGLEY'S borden aan de zijkanten zelf getekend en geprint, nadat ik de Wright's Soap borden had verpest door ze scheef uit te snijden. Ik vind degene die ik heb gemaakt wel leuker staan, eigenlijk! Mocht iemand deze kit ook willen bouwen en het bestandje willen gebruiken, stuur me maar een PB.
photo 613522

Het is een klein wagentje in deze schaal:
photo 613517

Onderste cabine met een bankleuning van koperdraad:
photo 613516

photo 613515
photo 613514
photo 613513
photo 613512
photo 613511
photo 613510
photo 613507

Samen met een Ford model TT (deels gescratcht) in dezelfde schaal:
photo 613519

En samen met een jaren '60 Routemaster die ik al zeker 15 jaar geleden heb gebouwd, Keil Kraft, eveneens 1:72:
photo 613518

Leuke afwisseling tussen de vliegtuigjes door. Dank voor het kijken!

Groetjes Jelle


Omhoog
  Profiel  
Antwoord met een citaat  
BerichtGeplaatst: za 22 maart, 2025 12:46 pm 
Offline
Brouwer
Avatar gebruiker

Geregistreerd: di 28 aug, 2007 22:27 pm
Berichten: 19262
Woonplaats: Hurdegaryp
Leuk gedaan Jelle

TheFlyingDutchman schreef:
Leuke afwisseling tussen de vliegtuigjes door.


Waar heb ik die eerder gehoord?

_________________
René

O.a. bezig met: Al mijn bouwverslagen mooi gebundeld ; Het grote Apache topic ; Smer 1:40 Fokker S-12 (PH-NDC) ; Sikorsky R-4; Wright Flyer


Omhoog
  Profiel  
Antwoord met een citaat  
BerichtGeplaatst: za 22 maart, 2025 21:23 pm 
Offline
Organisator groepsbouw
Organisator groepsbouw
Avatar gebruiker

Geregistreerd: do 14 okt, 2010 16:23 pm
Berichten: 4724
Nou, je zoontje heeft al een ''goed ontwikkelde smaak''' :lol:

Super leuk model, en netjes gebouwd ook. Ik moet zeggen dat ik ook wel fan ben van die mooie KLM T-Ford.


D.J.

_________________
Bezig met:
-
Afgerond:
- Daimler Armoured Car Mk.1 | M1278 JLTV - Heavy Guns Carrier | CAESAR 6x6 self propelled howitzer - Ukraine | M113 A3 Medevac | M106 - 107mm mortar carrier - in Vietnam | M2A3 Bradley with BUSK III


Omhoog
  Profiel  
Antwoord met een citaat  
BerichtGeplaatst: di 25 maart, 2025 17:01 pm 
Offline
Brouwer
Avatar gebruiker

Geregistreerd: do 02 dec, 2004 15:18 pm
Berichten: 12528
Woonplaats: Eibergen
Is een mooi model geworden en zeker in deze kleine schaal :brouw:


Omhoog
  Profiel  
Antwoord met een citaat  
BerichtGeplaatst: vr 28 maart, 2025 12:40 pm 
Offline
Brouwer
Avatar gebruiker

Geregistreerd: vr 14 mei, 2010 15:20 pm
Berichten: 3688
Woonplaats: Purmerend
Dat is zeker goed gelukt....
Geweldig die foto waar je zoontje z'n tanden in heeft gezet......wel een goed excuus om een doos te moeten kopen :lol:

Cheerz :brouw:
Barry


Omhoog
  Profiel  
Antwoord met een citaat  
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 5 berichten ] 

Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen

Zoek naar:
Ga naar:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpBB.nl Vertaling
Privacy statement