De laatse 6-9 maanden niet veel aan modelbouw kunnen doen wegens een verhuizing (helaas i.v.m. aso-buren

), maar toch nog een aantal modellen afgerond, waarvan ik een deel in dit topic ga plaatsen. Toekomstige kits waarvan ik geen brouwverslag maak, zal ik hier ook plaatsen.
Alle modellen betreffen Aoshima of Fujimi 1/32 kits van Japanse al dan niet decorated trucks.
Als eerste Toshomaru, een Aoshima kit uit eind jaren '90 die eigenlijk een heruitgave is van een model uit de jaren '80. Hiervan heb ik de trekker (een Hino Super Dolphin) al eens meegenomen naar de Brouwersdag, maar de aanhanger had enkele euvels die ik pas deze week heb kunnen verhelpen:





De kit is grotendeels recht uit de doos gebouwd. Bij de trekker waren wat kleine modificaties nodig zoals het opvullen van holle delen en het toevoegen van een tweetal reservewielen. De aanhanger benodigde wat meer werk, want dit model aanhanger is een van Aoshima's oudste nog in productie zijnde mallen. De passing van de tank was ronduit bagger en had een hoop vul- en schuurwerk nodig. Het chassis was krom en het bleek bijna onmogelijk de tank er aan te bevestigen. Uiteindelijk heb ik gebruik moeten maken van metalen pinnen en een hoop secondenlijm. Echter, zelfs toen bleven sommige delen niet lekker zitten, evenals de stickers met illustraties, die niet van de kromming van de tank hielden. Afgelopen week heb ik dit opgelost met Bison universeellijm.
Het interieur van de trekker heb ik op de gok in een licht beige kleur gespoten; later verkregen boeken ter documentatie van dit soort trucks lieten zien dat dit inderdaad een realistische interieurkleur was voor een Japanse truck uit de jaren '80. Het chassis is metallic rood, en de tank metallic grey. Voor het blauw heb ik gebruik gemaakt van een basislaag flat aluminium, gevolgd door nogal wat dunne lagen Tamiya Pearl Blue (andere kleuren zijn ook Tamiya), wat een zeer diep metallic blauw gaf.
De volgende kit is Akumyou, een jaren '90 heruitgave van een kit uit de jaren '80 (alhoewel het eigenlijk een mix van meerdere jaren '80 modellen van de Hino Ranger 4D). Deze gebruikt Aoshima's huidige 4 tons chassis, dat enerzijds heel makkelijk bouwbaar is, maar ook heel erg versimpeld.




De cabine is Tamiya metallic zwart geschilderd, wat helaas niet echt diep metallic zwart is maar eerder zeer donkergrijs (en metallic...). Chassis metallic rood en bak metallic grijs.
Als laatste heb ik dan Nagareboshi gebouwd, een begin jaren 2000 heruitgave van een van Aoshima hun eerste truck modellen uit 1976. Dit gebruikt Aoshima hun oude 4 tons chassis uit de jaren '70, dat beduidend gedetailleerder is dan het huidige 4 tons chassis, maar helaas ook twijfelachtige samenbouwmethodes gebruikt (lees: paspinnen zijn aanwezig maar helpen eigenlijk helemaal niet). Het model stelt een Hino Ranger KL-SS voor, maar de cabine wijkt nogal af van het origineel (het bovenste deel is veel lager dan in werkelijkheid).




Omdat de kit grotendeels verchroomd is, heb ik geprobeerd hem zo te bouwen dat er zo min mogelijk retoucheerwerk nodig was. De delen die geverfd moesten worden, zijn semi-gloss zwart gespoten. De passing was redelijk bagger, en het was erg moeilijk alles correct uitgelijnd te krijgen. De bak had allerlei sinkmarks en andere moeilijk weg te werken euvels aan de binnenzijde, dus ik heb van balsahout een binnenbak gemaakt. Gelukkig waren de bijgevoegde decals van betere kwaliteit dan Aoshima hun oudere decals... Ondanks alles bouwt het op tot een aardig vrachtwagentje...